Hakkımızda

Dünya Standartlarında Mimari Modeller

Maketşehir San. tik. Ltd. Şti. 2000 yılından bu yana maket sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Teknolojik imkanların sağladığı makineleşme ile el işçiliğine dayalı kusursuz maket üretimini son noktalara getirmiştir.

Her türlü mimari ve endüstriyel ürünün maketlerini her boyutta sınırsız olarak üretip teşhire hazır hale getirmede farklı teknikler ve sistemler kullanıyor ve geliştiriyoruz. Mimari ve endüstriyel modellerin imalatında günümüzde el işçiliğinin yerini lazer kesim ve 3 boyutlu Cnc Router makinaları almıştır. Plastik ve türevleri, poliüretan, polyester, metal, pvc, reçine gibi modellerin mükemmelliğini ve dayanıklılığını sağlayan uzun ömürlü model malzemelerinin kullanımı ve bu malzemelerin işlenmesinde kullanılan lazer kesim ve Cnc Router makinelerinin gerekliliği kaçınılmaz olmuştur.

Projeleri modele dönüştürmek için izlenen yolun başında; bilgisayar ve farklı programların profesyonel kullanımı geliyor. Model imalatı için gerekli olan cephe, kalıp ve şablon çizimlerinde Autocad, ArtCam, CorelDraw gibi yazılımların kullanımı ilk adımı oluşturmaktadır. Çizilen parçalar ve şablonlar doğru malzeme ile doğru makinelerde işlendikten sonra montaj süreci başlamaktadır. Oluşturulan modelin sınırsız renk seçeneği ile boyanması ve detaylandırılması son aşamayı oluşturmaktadır.

Yaklaşık 200 m2 olan fabrikamızda Lazer kesim makinaları, 3 boyutlu Cnc Router kesim makinaları, plastik, ahşap ve metal kesim makinaları, montaj ve montaj fabrikası, boyahane, malzeme deposu ve ayrıca stok malzemeleri bulunmakta olup, bu sayede %0 kapasiteye sahibiz. Herhangi bir dış desteğe ihtiyaç duymadan %100 imalat. Büromuzda bilgisayar programcısı, mimarlık, yapı teknik öğretmeni, restoratör, ressam, marangoz ve teknik ressamlardan oluşan profesyonel ve tecrübeli bir ekip çalışmaktadır.

Maketşehir ayrıca 20 yılı aşkın tecrübesi ve imkanları ile yürüyüş parkları ve kültür parkları gibi mekanlarda sergilenebilecek her türlü hava şartlarına dayanıklı dış mekan maketleri de üretmektedir. Firmamız gerek yurt içi firmalara gerekse yurt dışı firmalara model üretmektedir. Birçok projede firmamız imzası taşımakta olup site, villa, cami, kilise, şapel, stadyum, havaalanı, fabrika, özel tasarım mobilya gibi farklı modellerde imalatlar gerçekleştirmiştir. Ayrıca firmamız özel teknik ve malzeme gerektiren tarihi eserleri orijinaline uygun renk ve kumaşlarda üretmektedir.

Maketşehir, kalite ve estetik anlayışından ödün vermeden profesyonel bir anlayışla uygun fiyat, müşteri memnuniyeti ve zamanında teslimat ilkelerini sürdürmektedir.

Mimari Maketler | Mimari Maket Firmaları | Maketşehir